Bootlegy

Už po několik let mám možnost hromadit mp3 rozeseté všemožně po velké síti, čehož jsem sice zhusta využíval, leč důsledkem bylo jen zvyšující se zaplnění různých disků a čtyři jakože CD archivy. Letos (2003, utíká to) mě ovšem někteří z mých přátel (greetings to Jaromír & Ondřej) vyburcovali tak, že jsem utřídil, cože jsem to vlastně nashromáždil, doplnil tagy a obaly a především to zasystemizoval do tabulky (má cca 200 KB). Pokud trpíte podobnou úchylkou a přáli byste si něco směnit, napište mi. Nejen Dylanem však živ jest člověk, není-li vaše úchylka úzce specializovaná, můžete nahlédnout i sem (zatím nezprovozněno).

Díky nezměrné laskavosti přátel jsem se stal vlastníkem i několika naozajstných cédéček. Kopie není problém, obaly jsem schopen dodat na CD nebo i vytisknout - pořídil jsem novou barevnou kártdridž :-), ale výrobní lhůty nejsou nejkratší :-(

Při pokusech o utřídění mp3 mi začala v hlavě klíčit myšlenka na vytvoření databáze Dylanových nahrávacích sessions a koncertů s odkazy na příslušné bootlegy (včetně různých katalogizací, hodnocení, variant textů, obalů a mp3). Že by se zkombinovaly informace, které jsou pro jednotlivé věci leckde na Internetu k dispozici a celé se to narvalo do MySQL nebo něčeho takového (ne že bych to úplně uměl, ale představu mám). No, asi na to nebudu mít čas ani v důchodu (a to mi do jeho starobní varianty přece jen pár let ještě zbývá), ale kdybyste někdo měli chuť se do něčeho takového pustit, můžeme vytvořit projekt a pokusit se do toho zatáhnout i ty zahraniční zdroje. Velmi povedený katalog všech nahrávek se setlisty, odkazy na bootlegy a obaly k nim je k nalezení zde (pro rok 2004 jsou ovšem uváděny bootlegy i z koncertů, které ještě nebyly:-).

Poud vás zajímala DVD, podívejte se sem.


Zpět na hlavní stranu