Bob Dylan 1976

Dark Eyes

alias

Kam to koukáš?

Na počátku byl klik (čti click). A hned nato se vynořila otázka: PROČ další dylanovská stránka? Hmm....

A proč ne, aha? Když už je tu tolik místa...    To bylo na počátku...   ALE CO DÁL?


16. Dylan Days / Zimmerman Frei

16. Dylan Days plakát Loni to nebylo úplně marné, tak jsme se rozhodli u Kaštanu oslavit i 76. narozeniny Velkého Bobše. 16. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 16:30 ve dvou obvyklých částech:

Promluvy

Ondřej Konrád (Dekáda dalších coververzí) - excelentní hráč na foukací harmoniku (Blues session, Visegrád Blues band, Gumbo, Šavle meče, Binder-Konrád Blues band, Marsyas, Lipa-Andršt Blues band, ...) a (ne pouze) hudební publicista představí audio ukázky nejpozoruhodnějších zpracování Dylanových písní z poslední doby.
video záznam PS

Michal Sýkora (Nobelova cena pro B.D.) - odborný asistent na Katedře divadelních, filmových a mediálních studií olomoucké univerzity a spisovatel zasadí udělení loňské Nobelovy ceny za literaturu do literárně-vědných souvislostí.
video záznam PS

Vladimír Merta (My name it means nothing) - ikona českého písničkářství a jeden z nejstálejších a nejinovativnějších účastníků Dylan Days uvede své (nejen) politicky nekorektní "nobelovské monodrAMa pro dva hlasy".
video záznam PS

Hudba

Sam’s Band - mnohostranný muzikant Petr Samšuk a jeho přátelé oslavili loňské Dylanovo čtvrtstoletí tříhodinovým koncertem ve vyprodané Malostranské Besedě a po výjezdních zastávkách v Olomouci, Brně i Písku to chtějí letos zopakovat. Ochutnat budeme moci i u Kaštanu.

Memory Band - loni potěšili zvukem Hammondek, nasazením a solidní souhrou, jakož i neobvyklými kombinacemi Dylana např. se Shakespearem, takže také letos předvedou, jak se na Vysočině štípou pařezy a dylanovky.

Argonauti - kapela, jejíž členové pocházejí z Čech, Slovenska, Sýrie a Ameriky, se zformovala ve Slaném jako pohodový vedlejšák určený k vytváření zvukové kulisy k popíjení piva a k nahrání pár písniček. Zaujme pro tento žánr ne zcela obvyklým pozounem.

Jan Řepka - zakladatel Open Mic POTRVÁ je teď sice koncentrován především na projekt věnovaný dílu švýcarského písničkáře Maniho Mattera, který se mu podařilo dotáhnout do CD podoby, ale své citlivé a zpěvné překlady Dylana také jistě neopustil.

Radosti života - toto rodinné trio se sice primárně věnuje interpretaci stejnojmenné sbírky prvního českého protopunkera Františka Gellnera, ale sekundárně je náchylné k nejrůznějším vylomeninám, bobobraní nevyjímaje.

Petr “Bubák” Bublák - frontman kapely Strašidelný elektrik band a jeden z nejorginálnějších interpretů Dylana u nás, stabilní opora Zimmerman Frei a následných jamů, chyběl pouze jednou a letošek toto číslo nerozmnoží.


Nějaké ukázky: