Bob Dylan 1976

Dark Eyes

alias

Kam to koukáš?

Na počátku byl klik (čti click). A hned nato se vynořila otázka: PROČ další dylanovská stránka? Hmm....

A proč ne, aha? Když už je tu tolik místa...    To bylo na počátku...   ALE CO DÁL?


18. Dylan Days / Zimmerman Frei

18. Dylan Days plakát Rychlostí 78 otáček za minutu hrávaly šelakové desky a ke stejnému číslu se ve svém životaběhu letos dotočí i Velký Bobeš. Připomeneme si to s mírným odstupem, 18. Dylan Days / Zimmerman Frei se uskuteční v sobotu 8. června 2019 od 15:00 ve dvou obvyklých částech u Kaštanu (první část opět dole v prostorách PopMusea):

Promluvy

Zdenek Pecka (Svět Boba Dylana v Tulse, Oklahoma) - konference, výstava, muzeum, archív a další pikantnosti.

Aleš Opekar (Časy se měnily. Dylan v české pop music aneb Protest po česku) - příspěvek se zaměří na otisk tvorby Boba Dylana v české oficiální pop music, zejména na přebásnění jeho písní Zdeňkem Rytířem.

Jiří Černý (Ani "Long", ani "Wasted". Půlstoletí s Dylanovými písničkami) - po jednadvaceti letech se opět můžeme setkat se symbolem české hudební publicistiky při ohlédnutí se za alespoň některými událostmi spojujícími Dylana se zeměmi Koruny české.

Hudba

Broken Harp - Jan Sobotka tentokrát bez akordeonu či klavíru syna Ondry.

Původní Bureš - před čtyřmi lety U Holečků, před třemi v Černošicích a letos u Kaštanu, kde loni oslavili své třicetiny, Fumas a jeho parta.

The Tired Horses - ochutnávku této pánské společnost z Balbínky jsme mohli zažít loni, letos repete ve snad menším časovém presu.

The Boband - Frankie Dlowhan už osm let objíždí celý svět a letos zavítá i ke Kaštanu. Pravděpodobně jste se s ním již potkali, ani o tom nevíte. Takže nyní UnMasked and UnAnonymous.

Petr “Bubák” Bublák & Zdeněk Zdeněk - frontmana kapely Strašidelný elektrik band tentokrát doprovodí klavírista Zdeněk Zdeněk, v polovině 80. let zakladatel legendární Naimy.

The Group - původně příležitostná hospodská kapela kolem Ondřeje Bezra z baru Shambala (mezi fajnšmekry známá též jako Konrádyho harmoniková muzika) začala pravidelněji vystupovat a po loňské premiéře můžeme posoudit stále vzrůstající um, zápal a počet kytaristů.


Vstupenky za 180 Kč v předprodeji nebo za 200 Kč na místě.

Nějaké ukázky: