Bobliografie

O co jde

Cílem těchto stránek je zmapovat stopy, které v českém gramofonovém a knižním průmyslu, jakož i v hudebním a jiném tisku zanechal Robert Zimmerman řečený Bob Dylan a výsledek poskytnout chudým a potřebným, tedy vám.

Kudy dovnitř

Na vzniku stránek má nehynoucí zásluhu Jan Sobotka, který to celé vymyslel a inicioval a obdařil mě prvotními materiály - soupisem článků v českém tisku. Ty jsem nacpal do tříditelné tabulky a poté zběžně prolistoval Rock & Popy a Gramorevue za účelem doplnění informací. Viditelný výsledek je možno popatřit utříděný dle data, autora nebo periodika. Dále jsem prošel část svých knih a desek (oboje tříděno dle data - desky by měly být komplet).

A co dál

Rád bych ještě prošel své staré Melodie a UNI, tam ještě ledacos bude. Jak to bude pokračovat, záleží na vás, kdo se budete ochotni zapojit, prohledat své zdroje a zaslat chybějící. Další výhledovou ideou je udělat soupis českých a slovenských cover-verzí Dylanových písniček (viz úvodní strana).

České coververze

První verze (iniciovaná opět výše zmíněným) je k dispozici (má to 128 KB). Tříděno dle původního textu, českého překladu, autora českého překladu, českého interpreta (nejde ve všech případech o překlady). Je tam jistě mnoho chyb a chybí tam mnohé, cokoliv rád doplním.

Zdroje

Odtud jsem mj. čerpal:

DYLAN COVER ALBUMS

It Ain't Me, Babe - The Bob Dylan cover lists

Seznam českých cover verzí písní Boba Dylana

Toto počítadlo začalo počítat 10.2.2003 pocitadlo


Zpět na hlavní stranu