Tato stránka není optimalizována pro vůbec žádný prohlížeč ani rozlišení, doporučuji Links, Operu, Galeon nebo Konqueror.

slunce

old news

alias

Kdo se s tím má mazat?

Už nám holt není
pětadvacet

Co starého?

Nová sekce s českými překlady.

Doplněny české coververze a seznam bootlegů v mp3. Nemáte někdo přehled o článcích, které vyšly kolem Dylanova koncertu v Praze?

Přibyla stránka věnovaná historii Dylan Days.

Pokud byste měli zájem pořídit si nedávno vydanou knihu Johna Hinchey Like A Complete Unknown, ozvěte se co nejdříve Michalovi Plzákovi. Rád by ji dovezl prostřednictvím vydavatelství Kalich a čím víc jich bude, tím budou levnější.

Od Lenky Kurečkové mi přišly vzpomínky jejího známého na narozeninový večírek v Drážďanech

9. Dylan Days se uskutečnily jako obvykle v Daňkovicích v sobotu 9. - 11. května 2003. Program se vcelku vydařil, podrobnější zpráva asi nebude (leda by ji někdo napsal).

Sláva, nazdar!!! Tisící návštěvník se přihlásil, cenu získává pan Zdeněk Dupač (jen co ji upeču).

Starý dobrý & nový špatný Rock & Pop se už pravděpodobně natrvalo odebírá do přechodných lovišť. Lomaxovské sloupky Honzy Sobotky by se snad měly čas od času objevit v Harmonii, dvoustrana o word music Petra Dorůžky se rozšíří na čtyřstránku v UNI, osud ostatních kmenových autorů a jejich rubrik je neznámý.

Ještě jsme se nestačili vzpamatovat z předvánoční nadílky (pravda, mezi autory těchto stránek jsou i někteří tací dosud nepodělení) a už Sony ohlašují vydání 15 řadovek v jakémsi Super Audio CD formátu. To sou nám věci. A že prý Chronicles aj Lyrics vyjdou 15. května.

Columbia Records nám píšou, že Mistr sepsal a nahrál novou píseň "'Cross The Green Mountain" a tato že se objeví ve filmu o americké občanské válce "Gods and Generals". Pokud se chystáte do Spojených států, tak si ji tam můžete zajít poslechnout do kina od 21. února. Aj soundtrack a DVD budou, dokonce o něco dříve a možná i v našich končetinách.

A aby toho filmování nebylo málo, majstr sa hin hukáže ve filmu "Maskovaný a utajený" ("Masked and Anonymous") a to přímo coby úhlavní herec. A žeprý by to mělo být výživnější maso, než jeho přibrukování v "Restovaných srdíčkách" ("Hearts of Fire"). Huvidíme (prý někdy v létě).- Huvidíme hi hunás?

Blíží se vánoce, dinosauři snášejí vejce. 26. listopadu vydává americká Columbia (tedy japonská Sony, jak je ten svět malý, u nás známá coby Sony Music Bonton) pátý díl oficiálních bootlegů pod názvem The Bootleg Series, vol. 5--Bob Dylan Live 1975: The Rolling Thunder Revue. Je poskládaný z koncertů druhé půlky první části TRTR, seznam skladeb viz tuto. Pokud také považujete Revue valícího se hromu za jeden z vrcholů popkultury, nemůžete se než netěšit (teď jsem se do toho nějak zamotal, ale smysl je snad zřejmý:-)

Tak už je to venku!!! Samozřejmě to ještě nemám (u nás na vesnici ještě nedostali v samoobsluze nové zboží), ale podle náslechů to bude opravdu nářez.

Komu by to pod stromeček nestačilo, může si na Amazonu objednat druhou mistrovu knihu vůbec (sborníky textů v to nepočítaje - aktuální Lyrics 1962-2002 vyjde také co nevidět) a zároveň první biografii nikoli z druhé ruky zvanou Chronicles. Vychází začátkem prosince, stejně jako zmíněné texty a sborník interview.

Letošní 8. Dylan Days budou jako obvykle v Daňkovicích poslední víkend v květnu (tj. 24.-26.5.). Tématem bude "Dylan a ostrovní scéna" (myšleny jsou ostrovy britské), program je zde. - Už se stalo a je to na hlubší zamyšlení a reflexi, takže časem. - Času už uběhlo mnoho a kde nic tu nic, takže jen rychle a stručně. Bobfestík tradičně výborný, přednášky a poslechovky velmi dobré, leč bídně navštívené, letošní koncepce neujasněná, propagace mizerná (mea culpa = volně přeloženo: umej se, ťulpase). Co dál, definitivně to zabalit nebo to zkusit nějak jinak, lépe, ...??? Jsem lačen vašich reakcí.

(Taky jsem se trochu povzdělal v HTML kódu, takže tato stránka je teď zoufale optimalizovaná, což by se mělo projevit na rychlosti načítání.)

Nedá se nic dělat, nemůžu se už tvářit, jako že se nic neděje. Jak už jistě všichni víte, 11. září vychází Dylanovi nová deska - Love and Theft (na první zátah bych to přeložil jako "Láska a krádež" - kdo vymyslí něco lepšího, získá zvláštní cenu: osobně mu jeho CD při příštích Dylan Days podepíšu). Díky upozornění Lenky ze Slovenska jsem ji mohl o víkendu poslechnout - texty a first impressions tuto.

Důležité upozornění: 18. - 20. května 2001 se v Daňkovicích u Sněžného budou konat již 7. Dylan Days!!!!!!! A na oslavě Mistrových narozenin přece nemůžete chybět, to byste si teda u něj nešplhli!!! Jo, jo, už se nám překlápí do 60´s. Více tuto.
Už se stalo, takže vám opět nezbývá než reportáž psaná na obrátce. - A také vyšla dvoustrana v Mladém Světě č.24, takže honem do trafiky (na obálce se střílí do hlavy Bartoška, ale to není v přímé souvislosti).
Aspoň jsem to oskenoval, abyste neřekli - není to sice úplně nejčitelnější, o to to bude dobrodružnější: 1.strana, 2.strana

Důležité upozornění: 19. - 21. května se v Daňkovicích u Sněžného konají již 6. Dylan Days!!!!!!!)
Tam přece nemůžete chybět!!! Tuto jest program!!! - Smůla - pozdě Bacha honit - It´s all over now, baby blue (volně přeloženo "kdo to nestih, ten je koblih" - ale můžete si přečíst reportáž - a třeba napřesrok se uvidíme - nebo že byste to raději nečetli?).

Mistr se sice letos u nás (zatím?) neukázal, ale potuloval se nedaleko - z Berlína nám přišla zpráva od zvláštního dopisovatele (20 kB). Informace o narozeninovém dýchánku v Drážďanech bude co nevidět následovat (no, tedy, pravda, to bylo poněkud optimistické tvrzení - tady je aspoň torzo).


Zpět na hlavní stranu